Haber

2023 YKS TERCİH REHBERİ YAYINLANDI MI? ÖSYM 2023 tercih kılavuzu yayınlandı mı? 2023 YKS tercihleri ​​nasıl yapılıyor? YKS tercih kılavuzu açıklandı mı?

YKS tercih tarihleri ​​için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından milyonlarca kişi YKS tercih kılavuzu bilgileri ışığında yapılacak tercih sürecini beklemeye başladı. Peki 2023 YKS tercih kılavuzu yayınlandı mı? ÖSYM 2023 tercih kılavuzu yayınlandı mı? 2023 YKS tercihleri ​​nasıl yapılıyor? YKS tercih kılavuzu açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?

2023 YKS TERCİH REHBERİ YAYINLANDI MI?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı, 2023-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanlar Rehberi’ni “http://osym.gov.tr” internet sitesinde yayımladı.

ÖSYM 2023 TERCİH REHBERİ YAYINLANDI MI?

ÖSYM Başkanı Ersoy, 2023-YKS sonuçlarının ÖSYM internet sitesinde yer aldığını duyurdu. Adaylar sınav sonuçlarını TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr ​​internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecekler. 2023-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanlar Rehberi “http://osym.gov.tr” sitesinde yayınlandı. Adaylar bu kılavuza göre seçim yapabilirler.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK, BİTECEK, BİTTİ Mİ?

2022 yılında YKS tercih işlemleri 27 Temmuz – 05 Ağustos tarihleri ​​arasında http://ais.osym.gov.tr ​​üzerinden gerçekleştirilmiştir. Bu yılki YKS üniversite tercih tarihleriyle ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. YKS sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından tercih sürecinin başlaması bekleniyor. YKS tercihlerinde adayların 24 hakkı bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu