Haber

Çinli İşletmeler Dış Ticaret Siparişlerinde Artış Kaydetti

Çin’in dış ticaret işletmeleri, yeni Covid-19 müdahale önlemlerinin yürürlüğe girmesiyle 2023’ün ilk günlerinde siparişlerde artış gördü.

Çin’in kuzeyindeki İç Moğolistan Özerk Bölgesi’ndeki Alxa League’deki bir sanayi parkında şirketler, üretimi artırmak ve denizaşırı pazarlardan gelen artan talebi karşılamak için harekete geçiyor.

SES 1 (Çince): Bir ilaç firmasının genel müdür yardımcısı WU MAOFA:

“Şirketimiz tam kapasite çalışıyor. Pazar ihtiyaçlarını karşılamak için ürünlerin zamanında teslim edilmesini sağlamak için siparişleri yerine getirmeye odaklanıyoruz.

Yatırım ve yenilik kapasitelerini artırmaya devam edeceğiz ve yüksek kaliteli geliştirme sağlamak için çaba göstereceğiz.”

SES 2 (Çince): ZHOU SONG, bir gübre şirketinin genel müdür yardımcısı:

“2023 yılında 50.000 tonluk yeni glufosinat-amonyum projesini devreye alacağız. Yeni proje ile satışların bu yıl için 8 ila 10 milyar yuan’a (yaklaşık 1,2 ila 1,5 milyar USD) ulaşacağı tahmin ediliyor. Metiyonin projesi bizim için 2023. başka bir odak noktası. Planlama kısmı üzerinde çalışıyoruz ve proje lansmanının bu yıl planlandığı gibi yapılmasını umuyoruz.”

Doğu Çin’in Shandong eyaletindeki Rizhao Limanı’nda kargo hacmi geçen yılın aynı dönemine göre güçlü bir şekilde arttı.

SES 3 (Çince): Rizhao Limanı’ndaki bir konteyner otomasyon operasyon merkezinin müdür yardımcısı HU JILONG:

“Bahar Şenliği döneminde limandaki konteyner hacmi yüzde 8,75, dış ticaret taşımaları oranı yüzde 7,99 arttı. Otomatik terminaller tam kapasite çalıştı. İnsansız tırlarla elleçlenen konteynerler geçen yıla göre yüzde 79 arttı. “

xinhua HaberlerAjans muhabirleri Pekin’den bildiriyor.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

haberkarakoyunlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu