Ekonomi

FDIC, Signature Bank krizinden etkilenen müşterileri kurtarmaya çalışıyor

FDIC’in, İmzageri kalanı New York Topluluğu BancorpSattığı memorandum 4 milyar dolar maliyet kripto mevduatları ve bankanın eşzamanlı işleme platformu Signet. Ajansın bir sözcüsü, ABD’li düzenleyicilerin hala Signet’i satmaya çalıştıklarını ve alacaklıların borçlarını 5 Nisan’a kadar temizlemeyi hedeflediklerini söyledi.

FDIC şu anda alacaklılara ulaşmaya çalışıyor ve onları paralarını transfer edecek başka bir banka bulmaya teşvik ediyor. Aksi takdirde müşterilerin alacakları tutarlar, kayıtlı adreslerine çek olarak gönderilecektir.

Aynı zamanda, alıcıların ortasında bazı sorular dönmeye devam ediyor.

Biri, Para Birimi Kontrol Ofisi’nin (OCC), dijital varlık müşterilerini NYCB Flagstar Bank’ın yan kuruluşuyla yaptığı satış anlaşmasının dışında tutup tutmadığı.

Öte yandan FDIC, kategorik olarak fon tahsisini reddediyor. Ancak düzenleyiciler müdahale etse de etmese de, OCC’nin denetlediği bankalara ilişkin katı kuralları, denetime tabi kurumların segmente yeni işler sunmasını zorlaştırıyor.

merkez bankası ABD düzenleyicileri de dahil olmak üzere ABD düzenleyicilerinden gelen bu direniş, bankaların kriptodan uzak durmalarına neden oluyor. FDIC Lideri Martin Gruenberg “İş modelinin önemli bir kısmı dijital varlık endüstrisine dayanan” Signature bile iflas etmeden önce kriptodan çekilmeye başlamıştı. Bu nedenle eski müşterilerin yeni bankalar bulması konusundaki belirsizlik sürüyor.

Sigortasız mevduatlar da dahil olmak üzere Signature’ın alacaklılarını kurtarmak, FDIC’nin sigorta fonuna 2,5 milyar dolara mal olacak. Gruenberg, Signature’ın eski yönetiminin şirketi iflasa sürükleyen davranışlarından dolayı soruşturma altında olduğunu söyledi.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

eyyubiyeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu