Haber

Gazeteci Latif Şimşek’e yönelik darbe sanığına 11 ay hapis cezası

Bir televizyon kanalındaki talk show programında gazeteci Latif Şimşek’i dövdüğü için yargılanan sanık Emrah Topal, “yaralama” ve “hakaret” suçlarından 11 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 32. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada söz verilen müşteki Latif Şimşek’in avukatı Yakup Oktay Aşçı, bir önceki duruşmada açıklanan esasa göre mütalaaya katıldıklarını söyledi.

Sanık Emrah Topal’ın avukatı İsmail Işık, tartışmayı görünce tarafları ayırmak için stüdyoya giren müvekkilinin Latif Şimşek’i bir yere kadar itmeye çalıştığını iddia etti.

Bu sırada Şimşek, müvekkiline “Sen kimsin?” Yaralama fiilinin kendi sözleri üzerine gerçekleştiğini belirten Avukat Işık, müvekkili lehine kararların bu hata doğrultusunda uygulanmasını ve “hakaret” kabahatinden beraatini istedi.

Davayı değerlendiren mahkeme, sanık Emrah Topal’ın “kasten yaralama” suçundan 6 ay ve “hakaret” suçundan 5 ay olmak üzere toplam 11 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Bu cezalarda indirim ve erteleme uygulamayan mahkeme, sanığın ‘tehdit’ suçundan beraatine karar verdi.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 6 Ağustos 2022’de TV 100’de yayınlanan ve müşteki Latif Şimşek ile Milletvekili Cemal Enginyurt’un konuk olduğu “Gündemde” adlı programda, İkili ile diğer program konukları arasında çıkan tartışma tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Emrah Topal’ın müştekiye yumruk ve tokatla vurduğu belirtildi.

Sanıkların müştekiye darp ederken hakaret ettiğinin belirtildiği iddianamede, Emrah Topal’ın “kasten” suçlarından 1 yıl 1 ay 15 gün 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılması istendi. yaralama”, “alenen hakaret” ve “tehdit”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu