Haber

İslamofobi Paneli bu yıl Ramazan ayında yapılacak

İlkini 3 yıl önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Medya ve İslamofobi Paneli’nin üçüncüsü, bu yıl 10 Nisan 2023’te ATO Congresium’da “İslamofobi ile Yeni Nesil Mücadele” temasıyla gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Bağlantı Başkanlığı himayelerinde Halkbank ve Türk Telekom’un desteklediği panel zincirinde bu yıl da yerli ve yabancı akademisyen ve uzmanlar konuşacak.

Panelin açılış konuşmalarını RTÜK Lideri Ebubekir Şahin, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı.

İslamofobi iki farklı panelde ele alınacak.

SETA, Ankara Bilim Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi ile ”3. “Medya ve İslamofobi Paneli”nde iki farklı oturumda Batı’da İslamofobi ve medyada nasıl ele alındığı tartışılacak.

İlk oturumda Doç. Dr. Hasan Doğan, Dr. Serdar Cam, Prof. Dr. Özcan Hıdır, Dr. Jaroen Harun Vlug ve Milletvekili Leyla Şahin Usta panelist olarak yer alacaktır.

Panelin ikinci oturumunda Prof. Dr. İbrahim Kalın, Doç. Enes Bayraklı, Taha Ayhan, Amina Smits Akınma, Khaled Sid Mohand ve Enrique Tessieri görüşlerini katılımcılarla paylaşacaklar.

Panel iftar yemeği ile sona erecek.

KAYNAK: HABER7

ortakoy-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu