Haber

İzmir, Kahramanmaraş’ta 120 konteynerin kurulumunu tamamladı

İZMİR (İGFA) –İzmir Büyükşehir Belediyesi, binlerce çalışanıyla deprem bölgelerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için Kahramanmaraş’ta konteyner kent de kuruldu.

Konak Meydanı, Saat Kulesi, Atatürk büstü ve İzmir caddelerinin yer aldığı Kahramanmaraş Narlı Kasabası’ndaki konteyner kent depremzedeler için hazır hale getirildi.

İzmir’i temsilen 232 konteyner için altyapı oluşturulan alanda 120 konteynerin montajı tamamlandı.

Deprem bölgesindeki ziyaretlerine Adıyaman’dan başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, geceyi Narlı ilçesindeki konteyner kentte geçirdi.

Sabah saatlerinde ESHOT Genel Müdür Yardımcısı ve Kahramanmaraş Afet Uyum Birimi Koordinatörü Kerim Özer ile incelemelerde bulunan Önder Soyer, örnek bir konteyner kentin ortaya çıktığını ve tüm büyük şehirlere örnek olacağını söyledi.

16 dönüm arazide 232 konteynerin altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “120 adedinin montajı tamamlandı. Komple iç döşeme de tamamlandı. 120 adet konteynerimiz atık su, temiz su altyapısı, şofben, mutfak, yatak ve dolapları ile hizmet verecektir. Kalan 112 konteynerin hazırlıklarını da arkadaşlarımız tamamladı. Her birine minnettarım. Her birine çok teşekkür ederim. Burada çalışmak İzmir’de çalışmak gibi değil. Koşullar çok daha kötü. Bütün bunları aşarak büyük bir vicdan ve yüce gönüllülükle bu işi yaptılar.”

koprukoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu