Haber

Muğla’da İYİ Partili kadınlardan ‘milli’ çağrısı

Acente CANKA / MUĞLA (İGFA) –Güzeller Partisi Muğla İl Kadın Siyaseti Lideri Gülgün Çolakoğlu imzasıyla “Depremden Etkilenen Tüm Kadın ve Çocuklara Ulusal Destek Çağrısı” konulu yazılı açıklama yapıldı.

Afet bölgesinde gözlem ve deneyimlerini paylaşan Çolakoğlu, başta kadınlar, çocuklar ve engelliler olmak üzere tüm savunmasız grupların tuvalete, hijyen malzemelerine erişimde ve mahremiyetini korumakta zorluk yaşadıklarını gördüklerini söyledi.

“KADINLAR VE ÇOCUKLAR SİYASİ ÇIKAR MADDESİ OLAMAZ”

Enkazdan kurtarılan ancak nerede oldukları öğrenilemeyen ve bulunamayan çocukların varlığına dikkat çeken Gülgün Çolakoğlu, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere hiçbir devlet kurumu çözüm üretemedi. Halkın bu sorunlarına.Deprem nedeniyle devletin nasıl bir çabayla enkaz altında kaldığına hep birlikte şahit olduk.YETLERLİ Parti olarak bu anlamlı günde, bölgede yaşayan kadınlara ve halkımıza bu daveti yapıyoruz. Bölgede büyük bir özveriyle çalışan sivil toplum kuruluşları, ilgili tüm kamu kurumları, siyasi partiler, özel sektör, üniversiteler ve yerel yönetimler ile birlikte geleceğe mirasımızı miras alacak çocuklar için çalışmak ve çocuklar siyasi çıkarların malzemesi olamaz. Bu nedenle UYGUN Partisi olarak her türlü partizanlıktan uzak, “komisyon” adına ilgili tüm birimlere milli takviyeler yapmaya davet ediyoruz. Kadınlar ve çocuklar için birlikte. Gün birlik ve beraberlik günüdür.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu