Teknoloji

Samsung’un Yeni Galaxy S23 Serisi dünya çapında yüksek talep görmeye devam ediyor

Samsung, yeni Galaxy S23 Serisi satışlarının MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde Galaxy S22 Serisine göre 1,5 kat arttığını duyurdu. Yeni Galaxy S23 Ultra, MENA bölgesinde büyük ilgi görürken, Galaxy S23 Serisi satışlarının %70’ini Galaxy S23 Ultra satışları oluşturdu.

Samsung, 17 Şubat’ta lansmanını yaptığı yeni Galaxy S23 Serisi’nin dünya çapında aynı dönemde Galaxy S22 Serisi’nden daha yüksek satış rakamlarına ulaştığını duyurdu.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) Bölgesi, premium akıllı telefon satışlarından büyük pay alarak Galaxy S22 serisinin satış grafiğinin 1,5 katına ulaştı. Bu başarı, birinci sınıf bir taşınabilir bağlantı deneyimi sağlayan yeni Galaxy S23 Serisinin güçlü performansı, benzersiz kamera özellikleri ve yeniliklerinden kaynaklanmaktadır.

Yeni Galaxy S23 Serisi, dünyanın nüfus yoğunluğu en yüksek ülkelerinden biri olan Hindistan’ın yerel pazarında tanınırken, Galaxy S22 Serisi’nin bire bir satış sayısı geçen yıl 1,4 katına ulaştı. Hindistan. Galaxy S23 Serisi’nin Latin Amerika’nın kıymetli pazarları Brezilya ve Meksika’daki satış grafiği Galaxy S22’nin 1,7 katına ulaştı. Kore’de ise son dönemde 1 milyon adetlik satış adedi aşıldı. Dünya çapında satılan her 10 Galaxy S23 Serisi akıllı telefondan 6’sı Galaxy S23 Ultra, 2’si Galaxy S23+ ve geri kalan 2’si Galaxy S23 oldu. Galaxy S23 Ultra, MENA Bölgesi’nde yoğun ilgi görürken, Galaxy S23 Serisi satışlarının %70’ini Galaxy S23 Ultra satışları oluşturuyor.

Türkiye, Galaxy S23 Serisi ön sipariş döneminde satışlarını geçen yıla göre ikiye katladı

Samsung Electronics Türkiye Taşınabilir İş Birimi Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Murat Azdemir, yeni Galaxy 23 Serisi hakkında şunları söyledi:

“Samsung olarak, bu yılki yeni Galaxy S Serisi ile inovasyon mirasımızı sürdürmekten memnuniyet duyuyoruz. Tüm dünya ve Türkiye ile eş zamanlı olarak premium akıllı telefon deneyiminde yeni bir dönem başlatan, bugüne kadar geliştirilmiş en güçlü Galaxy S Serisini 1 Şubat’ta kullanıcılarımızın beğenisine sunduk. Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 cihazlarının yer aldığı seri, üst düzey kamerası, şık ve etkileyici tasarımının yanı sıra ileri teknolojik özellikleriyle standartları yeniden belirliyor. Yeni Galaxy S23 Serisi için geliştirilen ‘Snapdragon® 8 Gen 2 Mobil Platform for Galaxy’, yüzde 20 daha uzun kullanım ömrü ve 5000 mAh pili ile benzeri görülmemiş bir performans sunuyor. Profesyonel seviyedeki kamera sisteminin daha akıllı hale geldiği, gelmiş geçmiş en güçlü Galaxy S Serisi olan Galaxy S23 Serisi, Nigthography özelliği ile Galaxy akıllı telefonların sunduğu en akıcı fotoğraf ve görüntü performansını vaat ediyor. Türkiye, Galaxy S23 Serisi ön satış döneminde Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki satışlarını bir önceki yıla göre ikiye katlayarak en fazla artış gösteren ülke oldu. Lansman sürecinin ardından kullanıcılardan yoğun ilgi gören premium akıllı cihazlar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki diğer ülkelere kıyasla Türkiye’deki satış oranını daha fazla artırdı.”

Samsung, yeni Galaxy S23 Serisini 130 ülkede satışa sunarken, Türkiye, Kore, ABD, Avrupa, Asya, Latin Amerika ve Hindistan da serinin satışa sunulduğu ülke ve bölgelerin ortasında yer alıyor. Galaxy S23 Serisinin dünya çapında lansmanı, Japonya’nın geri kalanı, Orta Doğu ve Afrika’nın geri kalanıyla birlikte 20 Nisan’da tamamlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ispir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu