Haber

Sol Parti Milletvekili Adaylarını Artvin Atapark’ta Tanıttı

UĞUR İSTANBULU

SOL Parti Artvin milletvekili adaylarını tanıttı. Aday Hasret Akyürek, “SOL Parti’ye atılan her oy, tüm devrimci arkadaşlarımın sömürüye karşı duruşunu destekleyecektir. Halkımızın hiçbir dinin sömürüsüne aldanmamasını istiyoruz. Yıkımla sınanmasınlar” dedi. yaşam alanlarının.” Erkan Evbaşı, “Kadınlar, gençler, emekçiler, ezilenler, halklarımız ve geleceğimiz için örgütlenelim. Yeni bir başlangıç ​​için sokakta, meydanda, direnişte, mücadelede, meydanda Sol var.” Pusula Kılıçdaroğlu’na bir oy, Sol Parti’ye bir oy.”

SOL Parti, 20. Dönem Artvin Milletvekili adayları Hasret Akyürek ve Erkan Evbaşı’nı Atapark Meydanı’nda düzenlediği basın açıklamasıyla tanıttı. Tanıtıma Sosyalist Güç Birliği, Halkevleri, sivil toplum kuruluşları ve parti üyelerinden Türkiye Komünist Partisi adayları katıldı.

“Çare ARAYAN HALKIN UMUTLARI DEVRİM ADAYLARINDIR”

MilletvekiliAday Hasret Akyürek şunları söyledi:

“Beni çok iyi tanıyorsunuz, doğayı sömüren rantçı şirketlere ve yol açan devletlere karşı çıkan, çocukların sömürülmesine karşı dayanışma gösteren, eyleme geçen ve direnen Ensar Vakfı, emeği örgütleyen sol feminist bir yaklaşımla. Dünyanın her yerinde kadınların maruz kaldığı hak kayıplarına, tacize ve şiddete karşı, patronsuz, temelli haberciliği savunan ve sokak sokak sahipsiz bırakmadan sizlere ulaştıran bir eğitimci, şair ve kafe emekçisiyim. Dayanışmayı, yılmayan emeği örgütleyen, hırsızlar ülkemizin dört bir yanını kuşatmış, baharı müjdeleyen ümidi müjdeleyen beyaz bir sayfa açan tüm devrimci dostlarım. Halkın, kadınların, çocukların, yoksulluk içinde çare arayanların umudu olan devrim tarihimiz Ulaş.

Ülkemiz, onlarca yıldır kapitalist emperyalist güçlere hizmet eden, şiddetten beslenen gerici iktidarlar tarafından yönetildi. Halkın taleplerini hiçe sayarak, halkın dayanışma gücünü defalarca yok etmeye çalıştılar. Geçmişten bugüne tarihsel birikimimizle, her zaman sorumluluğa el koyan duruşumuzla, arkadaşımın da belirttiği gibi, SOL Parti olarak bizim kadar adımız sandığa yansıyacaktır. yurdun dört bir yanında mücadeleci duruşumuz, mücadelemiz.

“ŞİRKETLERİN CEPLERİYLE ÇOCUKLAR GELECEK OLMAMALI”

Unutulmamalıdır ki, dün mücadelenin içindeydik, bugün de öyleyiz, yarın da öyle olacağız çünkü her devrimci arkadaşım hiçbir resmi sorumluluğa gerek duymadan bu halkın şahsi temsilcisi olmuştur ve olmaya devam edecektir. 14 Mayıs’ta pusulada SOL olacak. Değişimi başlatmak için bir başlangıç ​​olacak ve mücadele devam edecek. SOL Parti’ye verilecek her oy, tüm devrimci arkadaşlarımın sömürüye karşı duruşunu desteklemek için olacaktır. Rastgele bir dinin sömürülmesine halkımız aldanmasın istiyoruz. Yaşam alanlarının yok edilmesiyle sınanmak zorunda kalmasın. Çocuklarımız yoksullukla mücadele ederken, tarikat-cemaat yurtlarında avcı gibi bekleyen hayatları karartılmamalı, cinsel istismara uğramamalı, Enes Kara çareyi intiharda görmemeli. Bu çocuklar tarikatın Aladağ’daki yurtlarında çıkan yangınlarda yakılmasınlar. Çocukları istismar edenler korunmasın, beraat etmesin, cezasız kalmasın. Ekonomik krizler komplo teorileriyle örtbas edilmemeli, suçlular saklanmamalıdır. Artvin’de özellikle Cerattepe’de gördüğümüz gibi ormanlarımız kesilmesin, sularımız kirlenmesin, toprağımız zehirlenmesin. İnsanlarımız şirketler ceplerini parayla dolduracak diye göçe zorlanmamalı, çocuklarının geleceği de ellerinden alınmamalıdır.”

“KILIÇDAROĞLU’YA BİR OY SOL PARTİ’YE BİR OY”

Erkan Evbaşı dedi ki:

“50 yıldır bu çabanın içindeyiz. Yozlaşmış düzene karşı 14 Mayıs genel seçimlerinde partimden milletvekili adayıyım. 20 yıldır bu tek adam rejiminden kurtulmak için uğraştık ve mücadele etmeye devam edeceğiz. Aziz halkımız, biz bu ülkenin 20 yıllık baskı, yoksulluk ve sömürü gücünü göndermek için yola çıktık. Devrimciler olarak sömürüye ve zulme karşı direndik. Dik durduk. Kıymetli halkımız, bu karanlık ittifakı bozguna uğratmak ve sömürücü rejime son vermek için muhalefetin ortak adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyoruz. Hırsızlar ancak örgütlü mücadele ile olur. Kadınlar, gençler, emekçiler, ezilenler, halklarımız ve geleceğimiz için örgütlenelim. Yeni bir başlangıç ​​için meydanda, direnişte mücadelede bir araya gelelim. arkadaş bir oy Kılıçdaroğlu’na, bir oy SOL Partisi’ne. “

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu