Yaşam

Al Pacino ‘The Godfather’ Serisinin En İyi Filmini Açıkladı: En Sevdiğiniz Baba Filmi Hangisi?

Sinema tarihinin en başarılı yapımlarının ortasında geçen The Godfather serisi, hızla herkesin favori filmleri arasına giriyor. Sinemada Micheal Corleo’ya hayat veren Hollywood yıldızı Al Pacino, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda serinin en iyi filmini açıklamıştı.

Beyaz perdenin en iyi filmleri arasında yer alan Godfather dizisi yetmişten yetmişe geniş bir izleyici kitlesine sahiptir.

Mario Puzo’nun türünün tek örneği romanından uyarlanan ve Francis Ford Coppola tarafından yönetilen üçlemenin ilki 1972’de vizyona girdi.

Serinin ikinci filmi olan Baba II 1974 yılında vizyona girmiş ve 6 bölümlük Oscar ödülü kazanmıştır. Üçlemenin son filmi olan Baba III, 1990 yılında hayranlarıyla buluşmuştur.

Filmde Micheal Corleo’yu canlandıran oyuncu Al Pacino, The Hollywood Reporter’a verdiği röportajda serinin en uygun filmini açıkladı.

Ünlü isim “Baba ben daha eğlenceliyim. Baba 2, Coppola’ya özel bir çalışma. Geçenlerde Baba 1’i izledim, bir sahnede iki üç şey hep aynı anda oluyor. Hep hikayenin içindesin, hareket ediyorsun. ileri. Bir sonraki sahnede ne olacağını bilmiyorsunuz, bu tamamen mesel. Onun bu konuyla hiçbir ilgisi yok.”

Ayrıca serinin ikinci filmi ile ilgili olarak ‘Baba II’de anlatım daha doğrusal hale geliyor. Farklı, kasvetli ve yavaş. Ama olağanüstü bir sinema olduğunu söylemeliyim.”

habercamas.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu