Ekonomi

Bitcoin’de sıra sayıları ve BRC-20 etkisi: İşlem sayısında rekor artış

bitcoin (BTC) ortalama işlem fiyatları son iki yılın zirvesine ulaştı. Toplam işlem sayısında da emsal artışlar görülmektedir. Bu artışın Ordinals ve BRC-20 tokenlerine olan ilgiden kaynaklandığı belirtiliyor.

Bitcoin işlem fiyatları yükselirken, madenci gelirleri de yılbaşından bu yana en yüksek seviyeye yerleşti. Mayıs ayının ilk gününün prestijiyle BTC ağının 24 saatte gerçekleştirdiği toplam işlem sayısı 682 bini geçti. Nisan ortasında toplam işlem sayısı 232.144 (16 Nisan) olarak kaydedildi.

Bitcoin ağındaki transfer sayısı arttıkça madencilik zorluğu 48.000 T’yi aşarak zirve yaptı. İşlem fiyatlarının da Temmuz 2021’den bu yana en yüksek seviye olan 7,25 dolara çıktığı kaydedildi.

Önde gelen kripto para biriminin ağına olan talebin Ordinals ve BRC-20 gelişmelerine paralel olarak yaşandığı görülüyor.

kripto para analisti Adaçayı D. Young Ordinals ile ağın talep gördüğünü ve BRC-20 standardının sunduğu yeni tekniğin benimsenmesiyle talebin arttığını bildirdi. Glassnode bilgileri, BTC ağındaki Ordinals işlemlerinin çoğunun metin ve resimlerden geldiğine işaret ederek bunu doğrular.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu