Yaşam

Borusan Sanat’ta yeni sezon başlıyor!

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) ve Borusan Quartet, yeni döneme güçlü konser programlarıyla merhaba diyor. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına özel bir komisyonun yanı sıra, yıldız solistleri ve konuk şefleri ilk performansları ve dolu dolu bir konser programıyla müzikseverlerle buluşturuyor.

Borusan Sanat, BİFO ve Borusan Quartet ile yeni bir döneme başlamanın heyecanını yaşıyor. Yeni dönemde sanat yönetmenliğine atanacak BİFO, Gürer Aykal, Carlo Tenan, Can Okan, James Judd, George Pehlivanian, Finnegan Downie Dear, Gergely Madaras, Francisco Valero-Terribas, Nisan Ak ve Masis Aram Gözbek gibi şefler yer alacak. yönetmenliğini 2024/2025’ten itibaren, Yönetmenliğinde Fazıl Say, Güher & Süher Pekinel, Can Çakmur, Dorukhan Doruk, Eda Seviniş, Korkmaz Can Sağlam, Maximilian Cem Haberstock, Naz İrem Türkmen, Veriko Tchumburidze, Buyruk İlgen, Magma Filarmoni Korosu, Hale Soner, Nesrin Gönüldağ, Ayhan Uştuk, Tuncay Kurtoğlu, Joyce DiDonato, Bomsori Kim, Zee Zee, Fatma Said, Marina Rebeka, Jonathan Tetelman, MIDORI, Alexandra Conunova, Nemanja Radulović, Valeriy Sokolov, The Per Poc Puppet Company ile sahneyi paylaşacak ( Anna Fernández ve Santi Arnal).

Konuk sanatçıların dünyanın dört bir yanında ayakta alkışlarla karşılanacağı konserlerin yanı sıra Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına özel konserler de seyirciyle buluşacak. Borusan Sanat, yeni dönemde senfonik müziği çocukların hayal gücüyle buluşturan BİFO JUNIOR konseriyle dolu dolu bir konser programı hazırladı.

 

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında Borusan Sanat’tan konserler!

Borusan Sanat, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı şerefine, Türk bestecilerinin eserlerini desteklemek ve Türk müziği kütüphanesine katkıda bulunmak misyonuyla üç Türk besteciye sipariş verdi. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile 12 EkimFazıl Say’ın 100. yıl anısına bestelediği 6. Senfonisi, konserde seslendirilecek. 9 MayısKonserinde Zeynep Gedizlioğlu’na sipariş ettiği yeni eserinin dünya prömiyeri yapılacak. 23 Ekim Cem Oslu’nun sipariş ettiği yeni eserinin dünya prömiyeri ise Borusan Quartet ile izleyiciyle buluşacak. 100. yıl kutlamaları kapsamında, 2 KasımBorusan Holding’in rezidans mülkiyetindeki BİFO, BİFO fahri şefi Gürer Aykal yönetimindeki Cumhuriyetin ilk nesil bestecilerinden Ahmed Adnan Saygun’un Yunus Emre Oratoryosu’nu seslendirecek.

Borusan Sanat, yeni programıyla Cumhuriyetin 100. kuruluş yılını müzik ve konserlerle kutlayacak. Borusan Kocabıyık Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Hamedi , iddiaya ilişkin görüşlerini şu şekilde ifade ediyor: “Bu yıl, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olması nedeniyle hepimiz için ayrı bir anlam taşıyor. Borusan Sanat olarak bu coşkuyu yeni sezon çalışmalarımıza ve konserlerimize de taşıyoruz” dedi.

 

BİFO’nun yeni sanat yönetmeni Carlo Tenan!

BİFO’ya konuk şef olarak yönettiği konserlerle izleyicilerden büyük beğeni toplayan Carlo Tenan, 2023/24 döneminin prestijiyle BİFO’nun sanat yönetmeni oldu. Senfonik müzik, opera ve bale yorumları ve çağdaş müzik konusundaki derin anlayışıyla Tenan, çağımızın en parlak şeflerinden biridir. Tenan, Del Maggio Musicale Fiorentino, Roma Ulusal Santa Cecilia Akademisi, Tokyo Filarmoni Orkestrası, Konzerthaus Berlin, Bologna, Venedik’te La Fenice, Palermo’da Massimo, Verdi di Milano, Slovenya Filarmoni, Insbruck, Linz Bruckner Orkestrası gibi tiyatro orkestraları. Prestijli uluslararası orkestraları yönetti. Aynı zamanda uluslararası üne sahip Ludovico Einaudi ile de çalıştı. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın yeni sanat yönetmeni olmanın heyecanını paylaşıyor, Carlo Tenan yaptığı açıklamada ; “Müzikte yeni ufuklar keşfetmeye, yaratıcılığımızın sınırlarını zorlamaya ve performanslarımızla kalplere dokunmaya devam edeceğiz. Hep birlikte Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve Borusan Sanat’ın dünya sahnesinde daha da parlamasını sağlayacağız. Ayrıca bizi her fırsatta destekleyen izleyicilerimize de teşekkür ediyorum. Tutkumuzu besliyoruz; onların varlığı, alkışları ve müziğe olan sevgileri. Müziğin bu heyecanlı yolculuğuna her zaman birlikte çıkacağız ve size söz veriyorum, keyifli günler bizi bekliyor.”

 

BİFO, dünya prömiyeriyle açılış konserini gerçekleştiriyor!

açılış konseri 12 Ekim Perşembe Güçlü PSM Turkcell Sahnesi’nde saat 20:00’de sahnelenecek olan BİFO, dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’ın sipariş üzerine bestelediği 6. Senfoni “100 Yaşında Çocuk” ile dünya konser salonlarında ilk kez sahne alacak. Borusan Sanat’tan. konserde seyirciyle buluşacak. Fazıl Say, Can Okan yönetimindeki bu özel konserde Mozart’ın 21. Piyano Konçertosu’nu seslendirecek.

19 Ekim Perşembe BİFO, James Judd yönetimindeki devlet sanatçı piyanistleri Güher & Süher Pekinel ile bu konserde “Genç Yetenekler Dünya Sahnelerinde” projesinin değerli sanatçılarıyla aynı sahneyi paylaşacak. Artık klasik müzik dünyasının yıldızları haline gelen, her biri eğitimini tamamlamamış genç yeteneklerden oluşan genç müzisyenlerin solistleri eşliğinde gerçekleşecek bu özel konserde onlar da bu projeye dahil oldu. olucaklar. Seyircinin beğenisini kazanan Can Çakmur, Dorukhan Doruk, Eda Seviniş, Korkmaz Can Sağlam, Maximilian Cem Haberstock, Naz İrem Türkmen, Veriko Tchumburidze ve Buyruk İlgen, BİFO ile sahnede buluşacak.

2 Kasım Perşembe BİFO, fahri şefi Gürer Aykal yönetimindeki, Türkiye çoksesli müzik tarihinin başyapıtlarından Yunus Emre Oratoryosu’nu saat 20:00’de Şiddetli PSM Turkcell Sahnesi’nde seslendirecek. Cumhuriyet döneminin ilk kuşak bestecilerinden Ahmed Adnan Saygun’un 1943 yılında tamamladığı ve ilk kez 1946 yılında Ankara’da sahnelenen eser, ilk Türk oratoryosu olma özelliği taşıyor. BİFO’nun Masis Aram Gözbek yönetimindeki Magma Filarmoni Korosu ile birebir sahneyi paylaşacağı gecenin solistleri, Devlet Opera Balesi’nin güçlü sesleri, yıldız solistleri Hale Soner (soprano), Nesrin Gönüldağ ( mezzo-soprano), Ayhan Uştuk (tenor) ve Tuncay Kurtoğlu (bas). ).

BİFO, 16 Kasım Perşembe Şiddetli PSM, gece saat 20.00’de gerçekleşecek konserde zengin bir şarkı programıyla seyirciyle buluşacak. 14 yaşında doğduğu Kahire’den La Scala Tiyatrosu akademisine giden ve dünyanın yeni nesil sanatçılarından biri seçilen Fatma Said’in sahne alacağı konserde BİFO’yu Carlo Tenan yönetecek. BBC Radyo 3’te solist olarak yer alacak.

BİFO, 2023’ün son konserinde yeteneği sınırları aşan kemancı Nemanja Radulović’i ağırlayacak. Keman repertuarının en sevilen eserlerinden biri olan Beethoven’ın bu enstrümana ait tek konçertosu, Radulović’in büyüleyici yorumuyla müzikseverlerle buluşacak. 7 Aralık  PerşembeSaat 20.00’de gerçekleşecek konserde orkestrayı, Londra Filarmoni Orkestrası, Vancouver Senfoni, NDR Hamburg, Leipzig Gewandhaus ve BBC gibi dünyanın önde gelen orkestralarıyla bir araya gelen George Pehlivanian yönetecek. Filarmoni.

 

BİFO’dan coşkulu yeni yıl konseri

Günümüzün en başarılı uluslararası yıldızlarından Marina Rebeka ve Jonathan Tetelman’ın solist olarak sahnede olacağı bu muhteşem konserde BİFO, yeni yılı opera eserleriyle çevrelenmiş, virtüözlüğü yüksek bir programla karşılayacak. Carlo Tenan’ın yöneteceği konser 11 Ocak PerşembeŞiddetli PSM saat 20.00’de Turkcell Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

BIFO’nun 18 Ocak Perşembe Bugün gerçekleşecek konserin konuk şefliğini geçmişte Staatsoper Berlin, Camerata Salzburg ve Göteborg orkestralarıyla çalışan Finnegan Downie Dear üstleniyor. Paris Orkestrası, Mahler Oda Orkestrası ve Suisse Romande gibi topluluklarla konserler veren kemancı Alexandra Conunova, Çaykovski’nin Re Majör Keman Konçertosu ve Çaykovski’nin 6. Senfonisinin seyirciyle buluşacağı bu konserde ilk kez BİFO ile buluşacak. .

BİFO, Şubat ayının ilk konserinde dünyaca ünlü kemancı Midori’yi sahnesinde ağırlıyor. Detlev Glanert’in Ölümsüz Aşık adlı 2. Keman Konçertosu, Türkiye prömiyeri olan bu konserde Midori’nin etkileyici yorumuyla dinleyicilerle buluşacak. 15 Şubat PerşembeGece saat 20.00’de Şiddetli PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde, Carlo Tenan yönetimindeki BİFO, Brahms’ın 2. Senfonisi ve Marzocchi’nin Orkestra için Encore’unu da seslendirecek.

7 Mart Perşembe BİFO, onursal şefi Gürer Aykal yönetimindeki Rus müziğinin usta üç bestecisi Prokofiev, Mussorgski ve Çaykovski’nin eserlerinden bir seçki sunacak. Konserin solisti, keman dalındaki en prestijli yarışmalardan biri olan Uluslararası George Enescu Yarışması’nın kazananı Valeriy Sokolov’dur. Başarılı kemancının Prokofiev’in 2. Keman Konçertosu’nu seslendireceği konserde BİFO, Mussorgski’nin Çıplak Dağda Gece ve Çaykovski’nin Francesca da Rimini’sini de seslendirecek.

21 Mart  Perşembe dünyaca ünlü diva Joyce DiDonato ve şef Carlo Tenan yönetimindeki Hector Berlioz ve Richard Strauss’un en sevilen eserlerinden oluşan bir seçkiyle sahnede olacak. Opera sahnelerindeki performanslarıyla dünyanın tüm büyük solistleri arasında anılacak kadar üst düzeyde olan DiDonato, konserleriyle de güçlü, davetkar ve muhteşem olarak tanımlanıyor. New York Times DiDonato tarafından tarif edilmiştir. . “Karizmayı zeka ve yetenekle birleştiren mükemmel bir 21. yüzyıl divası” olarak BİFO’nun yeni döneminin konuğu oluyor.

BIFO’nun 4 Nisan Perşembe Kraliyet Liège Filarmoni Orkestrası’nın müzik direktörü Gergely Madaras, bugün gerçekleşecek konserin konuk şefi olacak. BİFO’nun Mendelssohn ve Franck’ın eserlerini seslendireceği gecede, Deutsche Grammophon etiketinin yeni yıldızlarından kemancı Bomsori Kim, Max Bruch’un 1. Keman Konçertosu ile baharın sesini müzikseverlere taşıyacak.

 

BİFO’da 23 Nisan coşkusu!

BİFO, sezonun en çok beklenen konserlerinden birinde The Per Poc Puppet Company ile aynı sahneyi paylaşacak. Yapımlarıyla dünya çapında üne kavuşan Per Poc’un manifestosu, “senfonik müziği yeni dinleyicilerle buluşturmak” üzerine kurulu. İlk gösteriminden bu yana hem küçükleri hem de büyükleri büyüleyen Prokofiev’in senfonik öyküsü “Peter ile Kurt”taki Per Poc, şef Francisco Valero-Terribas yönetimindeki BİFO ile. 20 Nisan Cumartesi, 15:00yılında izleyicisiyle buluşacak.

BİFO, 9 Mayıs Perşembe Saat 20.00’de Strong PSM Turkcell Sahnesi’nde vereceği dönemin son konserinde üç yıldızı bir araya getiriyor. Türkiye’nin başarılı genç kuşak sanatçılarından besteci Zeynep Gedizlioğlu, orkestra şefi Nisan Ak ve Çinli Amerikalı piyanist Zhang Zuo, müzikseverlerin daha çok tanıdığı Zee Zee’yi Gedizlioğlu’nun siparişiyle bestelediği bu konserde bir araya getirdi. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası. dünya prömiyerini yapacak.

 

Borusan Quartet’in dönem programı dolmuştur!

Borusan Quartet bu dönem dört konserle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. 23 Ekim Pazartesi Borusan Quartet, Pazartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleştirilecek dönemin ilk konserinde, Cumhuriyet döneminin ilk kuşak bestecileri Ulvi Cemal Erkin ve Ahmed Adnan Saygun’un eserlerinin yanı sıra bir komisyon da yer alacak. Cem Oslu’nun Borusan Quartet için bestelediği “Göz Kırpıp Gözler Kapanana Kadar” adlı eser. Eseriyle bir dünya prömiyerine daha imza atacak.

Bir Borusan Dörtlüsü klasiği olarak 25 Aralık’ta Saat 20.00’de gerçekleşecek Piazzolla gecesinde bestecinin en sevilen eserleri seslendirilecek. 20. yüzyıl müziğinin eşsiz bestecilerinden tangonun büyük ustası Astor Piazzolla, Borusan Quartet’in usta yorumuyla bir kez daha buluşacak.

19 Şubat PazartesiHaydn ve Mozart’tan başlayıp Beethoven ve Schubert’e kadar uzanan klasik ve romantik döneme damgasını vuran bestecilerin başyapıtları, saat 20:00’de Borusan Quartet yorumuyla izleyiciyle buluşacak.

29 Nisan Pazartesi Borusan Quartet, dönemin son konserinde saat 20.00’de Robert Schumann ve Felix Mendelssohn’un eserlerini seslendirecek. Alman romantizmini oda müziğiyle buluşturan konser, geceyi Borusan Quartet’in başarılı performanslarıyla taçlandıracak ve iki büyük bestecinin amansız eserlerini müzikseverlerle buluşturacak.

 

Borusan Müzik Evi’nde yeni sezon!

Borusan Müzik Evi ise yeniyi sahneye taşıyan topluluklar ve etkileyici müzik performanslarıyla dönem boyunca izleyicilerini ağırlayacak. 2023/24’te 15 konserle çağdaş, yeni müzik, doğaçlama ve avangard caz gibi farklı müzik türlerinden bir seçki sunacak. Borusan Müzik Evi’nin ekim ayında açıklanacak yeni döneminde yerli ve yabancı farklı proje ve sanatçılar müzikseverlerle buluşacak. Programın şimdilik öne çıkan isimleri, 21. yüzyılın çağdaş yaratımlarını desteklemek amacıyla kurulan Viyana müzik kültürünün yüksek teknik seviyesi ve ses kalitesi. topluluk XXI. Jahrhundertve Avustralya’nın en kült gruplarından Borusan Müzik Evi’ne konuk olacak Nova Muzak’ın 36. serisinde Kod Müzik yer alıyor. Boyunlar.  

Borusan Sanat’ta yeni dönem rengarenk tonlar ve özgün umutlarla başlıyor!

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbulescort.io
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
bratca.com istanbul escort ajansı
istanbul eskort