Haber

CHP Milletvekilleri, Depremde Hasar Gören Barajdan Bakan Kirişci’ye Hitap Etti.

CHP Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Okan Gaytancıoğlu ve Ayhan Barut; Malatya’daki depremde hasar gören Sultansuyu Barajı’nda oluşan çatlağa girerek Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye telefon etti. Aygün, “Sayın Kirişci, Ankara’da yaşamayı bırakın Malatya Akçadağ Sultansuyu Barajı’na gelin. İki boyum kadar derin. Çanakkale’de cephedeyim sanki. Güya biz kendimizi düşmanlardan koruyoruz. Ankara’dan bakın hiçbir barajımızda sorun yok.Akçadağ Sultansuyu Barajı bölgemizin 8 bin hektar yani 80 bin dönüm arazisini sulayan barajımız şu anda kuruyor, suyu çekiliyor.

CHP Tarım ve Hayvancılık Komisyonu üyeleri Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Adana Milletvekili Ayhan Barut; Malatya Akçadağ’da Sultansuyu Barajı’nda meydana gelen depremin yol açtığı yarığa girdi. Baraj sularının boşaltıldığını belirten CHP’li Aygün, şunları söyledi:

“Sayın Kirişci, Ankara’da yaşamayı bırakın. Malatya Akçadağ Sultansuyu Barajı’na gelin. İki boyum kadar derin. Çanakkale’de cephedeyim sanki. Güya düşmanlardan kendimizi koruyoruz. Ama siz Ankara’dan bakıyorsunuz. Akçadağ Sultansuyu Barajı Bölgemizin 8 bin hektar yani 80 bin dönüm arazisini sulayan barajımız şu anda kuruyor, suyu çekiliyor.”

CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu şunları söyledi:

“Tarımda sulama çok değerli. Onun için bu tür barajlarda suyu toplayıp kullanıyoruz. Yıllar önce milyonlarca liraya yapıldı ama şu anda çiftçi bu barajdan yararlanamıyor ve suyu çekiliyor. Ancak şu anda üretimle bu depremin yaralarını sarmış olacağız.Ancak barajlar sağlam durumda.Gördüğünüz gibi baraj böyle olmamalıydı yada burada fay sınırı var. Bunu bilime danışarak, teknoloji ile örtüşerek, planlama yaparak yapmalıyız, yazık değil mi, çiftçi buradan su bekliyor, tarlalar su bekliyor, Gövdede yarık var sular şimdi çekiliyor. süzülmüş.”

guneysinirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu