Haber

Fenerbahçe taraftarının Kayserispor maçında istenmemesinin nedeni belli oldu: Güçlü istihbarat aldık

Kayserispor-Fenerbahçe maçında sarı-lacivertli taraftarlara deplasman yasağına yapılan itiraz reddedildi. Kayseri İl Güvenlik Kurulu’nun savunmasının ardından mahkeme, Kayserispor maçında Fenerbahçe taraftarının statta yer alamayacağına karar verdi. Savunmada, iki grubun taraftarlarının karşı karşıya gelmesi halinde ülke geneline yayılabilecek olumsuz durumların yaşanabileceği belirtildi.

“SAVAŞ VE KAOS OLABİLİR”

Kayseri İl Güvenlik Kurulu savunmasında, “Davaya konu İl Spor Güvenlik Kurulu kararı güvenlik nedeniyle 6222 sayılı Kanuna göre alınmıştır. anılan maçta takımların karşı karşıya gelmesi, istenmeyen olayların meydana gelebilmesi, çekişme ve kaos ortamının oluşabilmesi ve olası olumsuz durumların ülke geneline yayılabilmesi nedeniyle davanın ve yürütmenin durdurulması talebinin değerlendirilmesi gerektiği ileri sürülmüştür. Bu durum karşısında asayişin bozulmasını önlemek amacıyla konuk takım seyircilerinin statta bulunmamasına ilişkin uyuşmazlığa ilişkin kararın yayılabileceği yönünde kuvvetli istihbarat bilgilerinin bulunduğu yönündeki reddi, hukuka uygun olarak alındığını ve sürecin uygulanması halinde telafisi mümkün olmayan ya da imkansız kayıplar meydana gelmeyeceğini ifade etti.

SON KARAR

Kayseri 2. İdare Mahkemesi’nin verdiği nihai karar şöyle:

“2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununun 27 nci maddesinin ikinci fıkrasında, Danıştay veya idare mahkemelerinde, telafisi mümkün olmayan veya imkânsız zararların doğması halinde idari işlemin yürütülmesi ve davalı yönetimin savunması alındıktan sonra idari işlemin alenen hukuka aykırı olduğu veya savunma süresinin bitiminden sonra yürütmenin durdurulmasına karar verebilecekleri…’. 7) gün içinde, Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne başvuru yolu ile 03/03/2023 tarihinde oybirliğiyle karar verildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu